Kwieciński: Jasne prawo to podstawa do partnerstwa administracji i biznesu (krótka 2)

Dzięki jasnemu prawu dla przedsiębiorców, administracje rządowa i samorządowa mają stać się partnerami dla biznesu - powiedział w poniedziałek w Koszalinie minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński.

"Chcielibyśmy stworzyć jasne, transparentne ramy prawne dla przedsiębiorców i również takie prawo, na bazie którego administracje rządowa i samorządowa miałyby się stać partnerami dla biznesu" – powiedział Kwieciński, inaugurując cykl spotkań poświęconych zmianom prawa gospodarczego, w tym Konstytucji Biznesu. "Na tym nam szalenie zależy" – podkreślał Kwieciński.

"Wiemy, że nie jest to łatwy proces, bo nie można tego zadekretować, ale uważamy, że te ramy prawne, które przygotowaliśmy, pozwalają na lepszą współpracę biznesu z administracją" – kontynuował.

"Staramy się, żeby duże programy, które są przygotowywane i realizowane przez Polskę, żeby z nich skorzystał polski kapitał, nasza polska przedsiębiorczość. Rola polskich małych i średnich firm w strategii jest bardzo mocno zaakcentowana. Wiem, że żeby ten kapitał budować szybciej, żeby nasze firmy stawały się nie tylko większe, ale przede wszystkim bardziej konkurencyjne, musimy się oprzeć na innowacjach" – podkreślał.

"Prawo do przedsiębiorczości - małe firmy, wielkie zmiany" to hasło cyklu ok. 60 spotkań dla przedsiębiorców i urzędników, które MPiT wspólnie z PARP organizują w miastach wojewódzkich i powiatowych w całej Polsce na temat zmian wynikających z reformy prawa gospodarczego, w tym Konstytucji Biznesu.(PAP)

autor: Kacper Reszczyński, Inga Domurat

Zapisz się na newsletter