Premier Morawiecki: musimy budować zaufanie i partnerstwo między państwem a biznesem

Opracowana przez rząd, przy znaczącym udziale środowisk przedsiębiorców, reforma prawa gospodarczego – to pozytywny przełom we wzajemnych relacjach państwa i biznesu – zapowiedział premier Mateusz Morawiecki w oświadczeniu wydanym przy okazji inauguracji ogólnopolskiego cyklu spotkań przedstawicieli ministerstw z menadżerami i właścicielami firm oraz urzędnikami.

Podczas serii odbywających się w całej Polsce spotkań informacyjnych, rząd będzie informował o zmianach i ułatwieniach w prowadzeniu działalności gospodarczej w Polsce – w zakresie prawa przedsiębiorców, prawa podatkowego i prawa zamówień publicznych – a także o ofercie wsparcia MŚP.

Według premiera, opracowana przez rząd największa od 1989 roku reforma prawa gospodarczego to pozytywny przełom we wzajemnych relacjach państwa i biznesu. „Musimy w Polsce przerwać wreszcie to błędne koło wzajemnych egoizmów i zbudować relacje oparte na zaufaniu i partnerstwie. (…) Naszą polską drogę do bogactwa możemy zbudować tylko razem” – dodał Morawiecki.

Zdaniem premiera Mateusza Morawieckiego, dzisiejsze potęgi gospodarcze świata powstały dzięki dobrej jakości współpracy na linii administracja publiczna-przedsiębiorca. Według premiera, partnerstwo rządu i firm jest ważniejsze niż wielkość i położenie geograficzne kraju, jego zaludnienie czy wskaźniki ekonomiczne.

Premier wyraził nadzieję, że rozpocznie się nowy rozdział w historii współpracy między przedsiębiorcami i administracją publiczną w Polsce. „Ten nowy rozdział pozwoli nam wszystkim przekonać się, że Polska jest miejscem, gdzie warto realizować swoje pasje, ambicje, talenty i spełniać marzenia” – dodał premier.

Morawiecki przypomniał, że zasadniczym elementem rządowego pakietu jest Konstytucja Biznesu. Stanowi ona odpowiedź na niedoskonałość dotychczasowych regulacji, które nie były w stanie w pełni zrealizować gwarancji dotyczących wolności gospodarczej, zapisanych w Konstytucji RP. Konstytucja Biznesu razem z pakietem „100 zmian dla firm” oraz rozwiązaniami rozszerzającymi zachęty inwestycyjne na terenie całej Polski tworzą spójny system wspierania każdego rodzaju przedsiębiorczości w Polsce – zapewnił premier. (PAP)

Zapisz się na newsletter